“Microsoft” izrāda rīku, kas līdz šim vēl šķita zinātniskā fantastika

0 komentāri

Tehnoloģiju konferencē, kas šonedēļ norisinās Kalifornijā, “Windows 8” operētājsistēmu izstrādātājs “Microsft” prezentēja jaunu rīku saziņas pakalpojumā “Skype”, kas reālajā laikā spēj tulkot gan balss saziņu, gan saraksti. Mūsdienu ar tehnoloģiju inovācijām piesātinātajā pasaulē šāds risinājums joprojām šķiet kā zinātniskā fantastika.

“Microsoft” tehnoloģiju “Skype Translator” plašākai sabiedrībai piedāvās jau šogad, kā “Windows 8” beta lietojumprogrammu, raksta “The Week”.

Pēc “Daily Tech” ziņotā, tirgū šobrīd jau pieejams reālā laika tulks “iTranslate”, kas darbojas uz “Google Translate” bāzes, taču līdz šim ievērojamu popularitāti šis rīks nav ieguvis.

Turpretī reālā laika tulkam pakalpojumā “Skype”, ko regulāri izmanto aptuveni 300 miljoni cilvēku visā pasaulē, ir liels potenciāls iekarot šīs nišas virsotni. Un “Microsoft” šāds panākums ir nepieciešams, ņemot vērā citu kompāniju panākumus jaunākajās tehnoloģijās. “Microsoft” neizgudroja nedz MP3 atskaņotāju, nedz viedtālruni, bet kompānijas populārākā operētājsistēma “Windows XP”, kuru “Microsoft” šogad pārtrauca tehnoloģiski atbalstīt, tika radīta laikā, kad “Apple” pasauli iepazīstināja ar pirmo “iPod” pleijeri. Neskaitot video spēļu industriju, kur “Xbox” ir spēcīgs “Sony Playstation” konkurents, “Microsoft” jau ilgāku laiku nav zīmīgi izcēlies ar tehnoloģiju inovācijām.

Kompānija “Microsoft” balss atpazīšanas, automatiskās tulkošanas un citās līdzīgās tehnoloģijās pēdējo desmit gadu laikā ir investējusi ievērojamas summas, un “Skype Translator” ir zīmīgākais šo ieguldījumu rezultāts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas