Meksikā pētīs krāteri, kas, kā tiek uzskatīts, iznīcināja uz Zemes mītošos dinozaurus

0 komentāri

Starptautiska zinātnieku komanda ķērusies pie aizvēsturiska krātera izpētes Meksikā. Tiek uzskatīts, ka krāteri izveidoja asteroīds, kura trieciens iznīcināja tolaik uz Zemes mītošos dinozaurus.

Urbumi sākti Meksikas Jukatanas pussalā, meklējot iežu paraugus pusotra kilometra dziļumā zem jūras līmeņa.  Atrastie materiāli varētu palīdzēt saprast, kā dzīve uz zemes atjaunojās pēc piedzīvotās kataklizmas. Vienlaikus tiek pētīta teorija vai 180 kilometrus platais krāteris varētu būt bijusi mājvieta mikrobu attīstībai.  Zinātnieki arī centīsies noskaidrot kā veidojās krātera malas.

Lai īstenotu šos mērķus, projektam piešķirts finansējums 10 miljonu dolāru apmērā. Projekta dalībnieki atbalsta teoriju, ka dinozauru izmiršana, kas notika pirms apmēram 66 miljoniem gadu, ir saistīta ar asteroīda triecienu. Čikšilubas krāteris Jukatanas piekrastē Meksikā ir līdz šim lielākais šīs teorijas pierādījums.

Daudzi zinātnieki uzskata ka šis trieciens bija tik spēcīgs, lai iznīcinātu lielāko daļu no lielajiem dzīvniekiem un augiem, iznīcinot dinozaurus un jūras reptiļus. Tomēr ģeoloģisku materiālu no šā krātera ir ļoti maz. Urbumi tiek veikti īpaši izveidotas platformas jūrā un materiālu vākšana turpināsies divus mēnešus.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas