Līdz šim nepieredzētos kiberuzbrukumos no bankām izzagts viens miljards dolāru

0 komentāri

Kopumā aptuveni simts bankas un citas finanšu institūcijas cietušas ”līdz šim nepieredzētā kiberuzbrukumā”. Hakeru bankām nozagtais naudas apmērs sasniedzis vienu miljardu ASV dolāru, ziņo BBC.

Datordrošības firma Kaspersky Lab lēš, ka viens miljards ASV dolāru nozagti vairākos uzbrukumos, kas sākušies 2013. gadā un notiek vēl aizvien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kibernoziedznieku grupējumā iesaistīti Krievijas, Ukrainas un Ķīnas hakeri, ziņo Kaspersky Lab pārstāvji. Lai viņus notvertu, kiberdrošības uzņēmums esot sadarbojies ar Interpolu un Eiropolu. Uzbrucēju grupējumam dots nosaukums Carbanak.

Kopumā uzbrukumi notikuši 30 valstīs, piemēram, uzbrukts ir Krievijas, ASV, Vācijas, Ķīnas, Ukrainas un Kanādas finanšu iestādēm.

”Šie uzbrukumi liecina, ka noziedznieki izmantos jebkuras sistēmas ievainojamību savā labā,” pavēstījuši Interpola digitālo noziegumu centra pārstāvji.

Kibernoziedznieki izmantojuši datorvīrusus, lai inficētu kompāniju videonovērošanas sistēmas. Tādējādi hakeri spējuši redzēt un ierakstīt visu, kas notiek šo kompāniju datoru ekrānos. Dažos gadījumos tas ļāvis kibernoziedzniekiem pārskaitīt naudu no banku kontiem uz hakeru kontiem.

Vidēji, lai aplaupītu vienu banku, kibernoziedzniekiem esot vajadzējis divus četrus mēnešus laika, turklāt vienā zādzības reizē esot bijusi iespēja nozagt līdz 10 miljoniem ASV dolāru.

”Tās bija ļoti profesionāli veiktas kiberlaupīšanas,” norāda Kaspersky Lab drošības pētnieks Sergejs Golovanovs.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas