Lidojumā dosies miniatūra Eiropas kosmosa lidmašīna

0 komentāri

No Eiropas kosmosa bāzes Franču Gviānā šodien startēs miniatūrā Eiropas kosmosa lidmašīna.

Eksperimentālais bezpilota lidaparāts ir novietots uz Vega raķetes. Vispirms lidaparāts ar Vega raķeti veiks lidojumu izplatījumā, bet 450 kilometru augstumā tie atvienosies. Tad eksperimentālais bezpilota lidaparāts strauji kritīs un reģistrēs datus par to, kā kosmiskie objekti nokrīt uz Zemes, par operāciju informē zinātnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iegūtā informācija palīdzēs zinātniekiem prognozēt turpmākos kosmosa kuģu lidojumus atpakaļ uz Zemi.

Tiek plānots, ka miniatūrā lidmašīna iekritīs Klusajā okeānā. Izpletņi atvieglos tās piezemēšanos, bet baloni gādās, lai lidmašīna nenogrimtu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas