Latvijā veidos reģiona nozīmes start-up centru; uzņēmumiem atvēl 30 miljonus eiro

0 komentāri

Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju izstrādājusi Akselerācijas fondu programmu, kurā tehnoloģiju intensīviem uzņēmumiem būs pieejami 30 miljoni eiro, informēja LGA pārstāvji.

Tehnoloģiju uzņēmumiem ir nepietiekams finansējums pirms sēklas un sēklas posmā, kā arī trūkst alternatīva finansējuma uzņēmumiem agrīnā stadijā – LGA skaidro Akseleerācijas fondu programmas izveidošanas iemeslus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Akselerācijas fondu programma paredz konkursa kārtībā izraudzīt divus akseleratora fondus. Tāpat šiem fondiem būs jāattīsta jaunu uzņēmumu ekosistēma Latvijā un potenciāli jāpiesaista komandas no citām valstīm.

Paredzams, ka fondu darbības rezultātā tiks radīts reģionāla mēroga un nozīmes tehnoloģisko start-up uzņēmumu akselerācijas centrs.

Kopējais programmas budžets būs 30 miljoni eiro, līdz ar to publiskā finansējuma apjoms vienā fondā būs līdz 15 miljoniem eiro. Tomēr paredzams, ka fondiem tiks piesaistīti arī finanšu starpnieku ieguldījumi, līdz ar to viena fonda kopējais apjoms varētu sasniegt 15,75 miljonus eiro, norāda LGA.

Kopumā akselerācijas fondi veiks trīs veida investīcijas – pirms sēklas finansējums biznesa idejas attīstīšanai būs līdz 50 tūkst. eiro, sēklas finansējums biznesa idejas komercializēšanai – līdz 250 tūkst. eiro, bet finansējums uzņēmuma izveidei varēs sasniegt 500 tūkst. eiro.

Plānots, ka akselerācijas fondi ieguldījumus tehnoloģiju uzņēmumos veiks no 2016. gada līdz 2020. gadam. Šajā posmā akselerācijas fondiem tehnoloģiju uzņēmumi būs jānodrošina ar telpām, grāmatvedības pakalpojumiem un citiem ārpakalpojumiem.

Akselerācijas fondi varēs investēt mazos, tostarp mikro, uzņēmumos. Savukārt atbalsts netiks sniegts tādiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu operācijām, azartspēlēm un derībām, kā arī ieroču, munīcijas, tabakas un tabakas izstrādājumu, alkoholisko dzērienu ražošanu un tirdzniecību.

LGA plāno, ka fondu darbības laikā kopumā tiks atbalstīti aptuveni 85 uzņēmumi jeb 20 uzņēmumi gadā, tāpat LGA pauž cerību, ka uzņēmumi pēc akselerācijas piesaistīs investīcijas ārpus programmas vismaz piecu miljonu eiro apmērā.

Lai Akselerācijas fondu programmas gaitā varētu izveidot divus akselerācijas fondus, LGA 2015. gada janvārī plāno izsludināt iepirkuma konkursu par fondu izveidi, bet pieteikumu izvērtēšana varētu noritēt līdz nākamā gada martam, kad arī tiks nosaukti konkursa uzvarētāji. Ņemot vērā faktu, ka konkursa rezultātus, iespējams, pārsūdzēs, tad LGA līgumus ar jaunajiem fondiem varētu parakstīt vien nākamā gada vidū.

Plānots, ka iepirkumā par jaunu fondu izveidi, LGA no pretendentiem prasīs, lai to komandā darbojas vismaz trīs kvalificēti eksperti – akseleratora vadītājs, tehnoloģiju eksperts un riska kapitāla investīciju vadītājs. Fonda vadības komandai būs jābūt ar praktisku pieredzi tehnoloģiju akselerācijas un riska kapitāla investīciju jomā, kā arī pretendentiem būs jābūt pieredzei sadarbībā ar starptautiski atzītu akseleratoru.
Vērtējot pretendentus, LGA ņems vērā jauno fondu stratēģiju, iepriekšējo sadarbību ar starptautisku akseleratoru, piedāvāto fonda līdzfinansējuma apjomu un fonda piedāvāto vadības izmaksu apmēru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas