Latvijā tapušās iOS spēles Runion autors: Nebaidieties zaudēt, riskējiet!

1 komentārs
Latvijā tapušās iOS spēles Runion autors: Nebaidieties zaudēt, riskējiet!
FOTO: Elviss Strazdiņš

Tev noteikti jāizlasa

Elektroniskajā iOS ierīcēm paredzētajā lietotņu veikalā App Store ir pieejama iPad spēle Runion, kuras autors ir latvietis Elviss Strazdiņš. Tā ir unikāla spēle, kuru vienlaikus var spēlēt līdz pat astoņiem spēlētājiem, informē spēles autors.

Elviss, kurš ir arī Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas dibinātājs, un ar spēļu izstrādi nodarbojas jau 12 gadus.  Portāls Skaties.lv vēlējās noskaidrot kā Elvisam radusies ideja par spēles veidošanu.

”Braucām kruīzā ar prāmi aptuveni 8 cilvēki un izdomājām, ka gribam uzspēlēt kādu spēli. Galda spēle ar prāmi īsti nav savietojama, pie tam toreiz bija ļoti vētrains laiks. Tāpēc izdomājām pameklēt spēles vairākiem spēlētājiem uz planšetdatora. Tā kā neko mums pa prātam neatradām, tad saskatīju tajā brīvu nišu un sāku strādāt pie 8 spēlētāju spēles planšetdatoriem,” tā par spēles idejas tapšanu stāsta tās autors Elviss Strazdiņš.

Elviss norāda, ka spēles tapšana nebūt nav bijusi viegla.

”Sākotnēji meklēju investorus, tikos ar padsmit investoriem, taču tik trakai idejai naudu dabūt bija grūti. Iestājos Kurzemes Biznesa inkubatorā, kas man finansiāli ļoti palīdzēja. Pats finansēju aptuveni 60% no projekta, par laimi programmētājs ar savu algu mūsdienās var arī pats investēt savos projektos. Mākslinieks Gunvaldis Urtāns man jau bija pazīstams, ar viņu divatā sākām strādāt pie spēles. Vēlāk piesaistīju arī satura veidotāju – manu draudzeni Lindu Gendriku, skaņas režisoru – Ernestu Ansonu un mūzikas komponistu – Ralfu Eilandu,” stāsta Elviss.

Elviss stāsta, ka grūtākais spēles tapšanā bija pabeigt projektu, jo vienmēr gribas kaut ko labāk, vairāk, spilgtāk. Viņš gan norāda, ka īstās grūtības vēl tikai ir priekšā.

”Ar spēli sākam piedalīties dažādos konkursos, izstādēs, kā arī sūtam informāciju par spēli daudziem ārzemju medijiem un blogu vietnēm,” piebilst Elviss.

Spēles autors stāsta, ka projekts tapis gandrīz trīs gadus, plānotā gada vietā. Bet ar to viss nebeigsies, spēles autoram ir daudz mērķu un nākotnes vīziju.

”Šis projekts ir tikai viens posms attīstībā. Protams, ceru, ka ar šo projektu izdosies kaut ko nopelnīt, taču ja nenopelnīšu, būs nākošie projekti. Piemēram, Rovio izveidoja 51 spēli pirms Angry Birds, ar kuru nopelnīja miljonus. Indie (neatkarīgo) spēļu industrijā veiksmes stāsts skaitās tad, kad esi atpelnījis spēlē ieguldīto naudu. Ceru, ka vismaz tas izdosies,” piebilst spēles autors.

Elviss ikvienam novēl nebaidīties zaudēt un kaut ko darīt.

”Pēc desmit vai divdesmit gadiem skatīsieties TV un redzēsiet savus vienaudžu, kas ir kaut ko sasnieguši, bet tie varat būt arī jūs. Nebaidieties zaudēt, riskējiet! Ja nezināt, ko darīt ar savu laiku, aizejiet uz TechHub Meetup, kas notiek katra mēneša pirmajā ceturtdienā, vai nāciet uz Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas rīkoto GameDev Meetup, kas tiek rīkots katra mēneša otrajā trešdienā! Šajos pasākumos gūsiet priekšstatu, kā realizēt savas idejas un pelnīt ar tām naudu,” novēl Elviss Strazdiņš.