Latvijā ražots īpaši caurspīdīgs stikls kļūst ļoti pieprasīts visā pasaulē

1 komentārs

Latvijā ražots īpaši caurspīdīgs stikls palīdzējis Nīderlandes Valsts mākslas muzejam kļūt par tehnoloģiski modernāko pasaulē. Teju neredzamo materiālu izmanto arī izstāžu zālēs Luvrā, prestižu veikalu skatlogos un ekskluzīvā tehnikā. Antireflektīvais stikls pārsvarā tiek eksportēts, tomēr neliela daļa paliek arī Latvijā.

Salīdzinot ierasto stiklu ar īpaši apstrādāto stiklu, tas pirmajā mirklī šķiet pat neredzams. Noslēpums slēpjas stikla pārklājumā.

Vairāku metālu kārtiņa tiek uzputināta īpašā, Latvijā radītā vakuuma iekārtā. Uzklātā metāla kārta nepārsniedz 400 daļu no cilvēka mata biezuma. Latvijas uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka šī tehnoloģija mazina gaismas laušanu, un stikls kļūst astoņas reizes caurspīdīgāks.

”Tas ir līdzīgi, kad, lecot ūdenī, rodas šļakatas. Tā ir tā gaismas laušana, un ar stiklu notiek tas pats. Mēs samazinām tās šļakatas, un gaisma iziet pilnībā cauri stiklam,” skaidro kompānijas Groglass tirdzniecības un mārketinga vadītājs Artūrs Rožkalns.

Antireflektīvais stikls kļūst arvien populārāks mākslas pasaulē. To izmanto Nīderlandes Valsts mākslas muzejā, kā arī izstāžu zālēs Parīzē, Luvrā. Latvijā ražoto īpaši caurspīdīgo stiklu uzņēmums teju 100% eksportē jau vairāk nekā uz 45 valstīm. Niecīga daļa tomēr paliek arī Latvijā.

Īpaši caurspīdīgais stikls jau ir ierāmēts dažāda prestiža veiklu skatlogos, arī automašīnās, tāpat tas ļauj baudīt Bang and Olufsen tehnoloģiski ekskluzīvo televizoru attēlu. Šī inovācija ir ieguvusi plašu atzinību, taču tas vēl nav viss, uzņēmums aktīvi strādā pie Latvijā ražotā antireflektīvā stikla potenciāla paplašināšanas.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Juris Stalažs
    +2

    Juris Stalažs

    Kādi brīnumi notiek , un neviens nečīkst , ka neiet biznes !!!

    03.04.2015 21:51

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas