Latvijā izplatās bīstams datorvīruss

10 komentāri
Latvijā izplatās bīstams datorvīruss
FOTO: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Latvijā izplatās bīstamais CTB Locker datorvīruss, kas pēc inficēšanās šifrē datorā esošos failus, par atšifrēšanas atslēgu pieprasot izpirkuma maksu.

Vīruss CTB Locker izplatās ar mēstuļu jeb spama palīdzību. Mēstules tēmas var būt dažādas, parasti tas ir paziņojums par faksa saņemšanu ar pielikumā pievienotu zip failu. Atverot mēstules pielikumā esošo failu, iespējama datora inficēšanās ar CTB Lokcer vīrusu, kas šifrē visus datorā esošos failus.

Vīruss sašifrētos failus padara nelasāmus un to pilnīga atgūšana bez rezerves kopijām tehniski nav iespējama. Krāpnieku mērķis ir saņemt izpirkuma maksu par failu atbloķēšanu, taču CERT.LV neiesaka maksāt krāpniekiem, jo tas netieši veicina šādu krimināla rakstura aktivitāšu atbalstu.

“Vīrusa izplatība var nodarīt kaitējumu gan valsts un pašvaldību iestādēm, gan uzņēmumiem, gan privātiem lietotājiem, jo izsūtīto mēstuļu apjoms ir milzīgs. Kā liecina nesenā Gmail pikšķerēšanas kampaņa, interneta lietotāji mēdz uzķerties uz šādām mēstulēm”, stāsta Gints Mālkalnietis, CERT.LV IT drošības speciālists.

CTB Locker vīruss Latvijā izplatās kopš 2014.gada nogales. Sākotnēji vīruss datoru inficēja, lietotājam apmeklējot dažādas interneta vietnes, ļaunatūrai atrodot Java, Adobe Flash spraudņu, kā arī interneta pārlūka ievainojamības.

CERT.LV aicina rūpēties par datu drošību, veidojot datu rezerves kopijas, kā arī neatvērt pa e-pastu sūtītus failus no nezināmiem sūtītājiem.

10 komentāri

TOP komentāri

 • Ex
  0

  Ex

  Nekuj vērt vaļā visus sūdus un cerēt,ka kāds par to pateiks paldies.Ne pirmo gadu šitie lētie triki notiek,bet tauta ir tik naiva,tik naiva,galvenais,ka kruts gadžets,bet pašiem smadzenēs rievu tā pamaz.:)

  04.02.2015 22:52

 • eu, kas te notiek:
  0

  eu, kas te notiek:

  "ļaunatūra", "pikšķerēt" - kas tie par lamuvārdiem?

  03.02.2015 21:09

 • Kristers.
  0

  Kristers.

  Man kkas tamlīdzīgs datorā ir iekšā, dators ik pēc stundas slēdzās ārā, internets gļuko. Bet tad kad restartēju neiet nekas gaisā....

  22.01.2015 10:58

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas