Ar Bitcoin turpmāk varēs norēķināties arī Latvijas Spot Kafé

0 komentāri

Latvijā arvien populārāka kļūst elektroniskās naudas sistēma Bitcoin, ko bieži sauc par kriptovalūtu jeb virtuālo valūtu. Rīgas bārs Spot Kafé ir kļuvis par pirmo Baltijas valstīs un piekto Eiropā, kur var norēķināties ar digitālo valūtu.

Bitcoin ir pirmais decentralizētais norēķinu tīkls, ko apkalpo paši lietotāji bez centrālās vadības institūcijām vai starpniekbankām. “Bitcoin” ir bezmaksas mobilā lietotne jeb datorprogramma, kas dod iespēju piekļūt “Bitcoin makam”, saņemt un tērēt Bitcoin valūtu jebkurā vietā pasaulē, kur ir internets. Maksājumi tiek reģistrēti publiskā reģistrā, kur norēķinu vienība ir viens Bitcoin. Kriptovalūtu var apmainīt pret īstu naudu.

Tīkls sāka darboties 2009. gadā, bet pirmais reālas preces pirkums Bitcoin valūtā tika veikts 2010. gada maijā, kad amerikānis Laslo Hanečs no cita Bitcoin naudas īpašnieka par 10 000 monētām nopirka divas picas.

Pašlaik Bitcoin ir visizplatītākā alternatīvā valūta, ar kuru var norēķināties gandrīz visos pasaules interneta veikalos. Bitcoin valūtu kā maksāšanas līdzekli pieņem arī kompānijas, piemēram, WordPress.com, Overstock.com, Expedia, Dell un citas. 2014. gada jūlijā organizācijām, kas kriptovalūtu pieņem kā maksāšanas līdzekli, ir pievienojies arī Latvijas aviopārvadātājs airBaltic.

Latvijā Bitcoin valūta vēl nav ieguvusi popularitāti, tādēļ mūsu bārā ar to norēķinās galvenokārt tūristi – atzīmēja Spot Kafé pārstāvis Artjoms Kušiks. Bet drīz vien katrs varēs novērtēt ieguvumus no šīs sistēmas, jo tai ir virkne neapšaubāmu priekšrocību, un tā pārliecinoši iekaro savas pozīcijas visā pasaulē.

Bitcoin sistēmas galvenās priekšrocības ir šādas: niecīga komisijas maksa, pilnīga transakciju kontrole, valsts regulatoru neesamību, pilnīga operāciju anonimitāte un konfidencialitāte un spēcīga savas naudas aizsardzība ar rezerves sistēmas un šifrēšanas palīdzību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas