Latvieši var! Pašmāju kompānija sper soli pretī kosmosa industrijas iekarošanai

0 komentāri

Kāda Latvijas kompānija spērusi platu soli pretī kosmosa industrijas iekarošanai. Tā ieguvusi grantu speciālas aparatūras izstrādei, kura nākotnē tiktu izmantota īpaši precīzu datu vākšanai. Darījums lielā mērā kļuvis iespējams pateicoties Latvijas dalībai Eiropas kosmosa aģentūrā.

Kompānijai Eventech šis jau ir ceturtais darbības gads. Savulaik tā izveidojās uz Elektronikas un datorzinātņu institūta bāzes, realizējot dzīvē šeit radītās idejas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd uzņēmums ir sava lielākā izaicinājuma priekšā – pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem iegūts Eiropas Kosmosa aģentūras grants 400 000 eiro apmērā. Uzdevums – izstrādāt īpašas precizitātes ierīci impulsu mērījumiem izplatījumā.

Tik jauniem uzņēmumiem, kāds ir Ecentech šāda veida pasūtījumi tiek uzticēti ļoti reti, galvenokārt, bažījoties par pieredzi un spēju tos realizēt. Daļēji to apstiprina arī iesaistītie darbinieki – tādēļ pie projekta strādā latvieši, čehi, kā arī pa vienam ekspertam no Vācijas un Kanādas.

Lielā mērā iesaistīšanās projektā kļuva iespējama, pēc tam, kad valdība atbalstīja Latvijas dalību Eiropas Kosmosa aģentūrā. Dalības maksu 1,3 miljonu apmērā ieguva atsakoties no valsts paviljona Expo izstādē Milānā. Daļa naudas tagad atgriezusies atpakaļ. Plānots, ka pie veiksmīgas projekta realizācijas, pasūtītā aparatūra satelītos sāks darboties pēc pieciem gadiem.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas