Latvieši radījuši pasaulē unikālu izgudrojumu, kas ļaus ietaupīt naudu visiem

0 komentāri

Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieki izstrādājuši pasaulē unikālu sistēmu, kā ietaupīt elektrību, un šajās dienās ar jauno zinātnieku izgudrojumu tiks iepazīstināta plašāka sabiedrība.

Latvijas zinātnieki ir radījuši unikālu robotu, kas uzņēmumiem ļaus ietaupīt līdz pat 25% elektroenerģijas. Un interesi par to izrādījis jau Vācijas autoražošanas uzņēmumus Daimler AG izmantošanai Mercedes-Benz automobiļu rūpnīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Unikalitāte slēpjas tajā, ka jaunizveidotais robots darbojas no līdzstrāvas tīkla. Līdz šim tehnoloģijas bija pieslēgtas pie maiņstrāvas tīkla, bet ar līdzstrāvu pāris pārveidotāju posmi, līdzīgi kā tas ir ar telefonu lādētājiem, izkrīt un uz to ir efektivitāte, skaidro viens no RTU pētniekiem, Ansis Avotiņš.

Skaties video:

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas