Lai izprastu Visuma uzbūvi, atkal iedarbinās lielo hadrona paātrinātāju

0 komentāri

Eiropas zinātnieki pirmdien, 23. martā, no jauna gatavojas iedarbināt Lielo hadrona pretkūļu paātrinātāju. Tas ir zinātnisks eksperiments, kas var sniegt zināšanas par Visuma uzbūvi.

Pirmajā eksperimenta daļā 2012. gadā, izmantojot Lielo hadrona pretkūļu paātrinātāju (Large Hadron Collider), zinātnieki guva apstiprinājumu Higsa bozona jeb tā dēvēto dievišķo daļiņu eksistencei. Tās citām daļiņām piešķir masu un tādējādi “satur kopā” Visumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēdējos divus gadus zinātnieki šo ierīci uzlaboja, un tagad, pēc šiem darbiem, trieciena enerģija daļiņu sadursmes brīdī būs divas reizes lielāka.

Pasaulē lielākais daļiņu paātrinātājs atrodas 27 kilometru garā tunelī apmēram 100 metru dziļumā zem Francijas un Šveices robežas. Tā būvniecība izmaksāja 10 miljardus Šveices franku un ilga aptuveni 20 gadus.

Foto:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas