Kosmisko raķešu modelētāji no visas pasaules sacenšas Vaiņodē

0 komentāri

Vaiņodē šajā nedēļas nogalē pulcējas raķešu modelisma entuziasti. Tur tiek aizvadīts Pasaules kausa izcīņas posms raķešu modelismā, tajā piedalās dalībnieki no septiņām valstīm. 

Raķetes starts ir viens no svarīgākajiem posmiem, kas nosaka palaišanas turpmāko gaitu. Tāpēc dalībnieki pievērš uzmanību katrai detaļai.

Raķešu modelisma sacensībās raķetes startē dažādās kategorijās, šoreiz sacenšas modeļi kategorijā S – 6.

Dalībnieku galvenais uzkonstruēt raķeti tā, lai tā uzlidotu pēc iespējas augstāk un, jo ilgāks tās kritiens, jo labāk. Raķešu modelisma eksperts un vairākkārtējs pasaules kausa ieguvējs Arnis Bača skaidro, ka raķetes korpusā ir noslēpts speciāls vimpelis, kas paildzina modeļa kritienu.

Tiesneši seko līdzi katrai izšautai raķetei, skatās tās lidojumu un piezemēšanos. Šoreiz raķetes gaisā turējās vien nedaudz vairāk par minūti. To ietekmē ne tikai raķetes starts un konstrukcija, bet arī laika apstākļi, piemēram, vējš.

Dalībnieki, kuriem mazāka pieredze raķešu modelismā piedzīvo savu labāko startu.

Raķešu starti tiks atskaitīti vēl arī šodien, kad gaidāma īpaši izsmalcinātu raķešu palaišana. Tās ir reāli eksistējošu kosmisko raķešu kopijas, kuras arī spēj pacelties ne mazāk iespaidīgi par savām lielajām dvīņu māsām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas