Kopš Ukrainas krīzes interneta portālos palielinājies agresīvo komentāru skaits

0 komentāri

Karš, policija un īpašības vārds ”slikts” – tie ir atslēgvārdi, kas pēdējā gada laikā visbiežāk parādījušies agresīvos komentāros Latvijas portālos. Pētnieki secinājuši, ka kopš Ukrainas krīzes sākuma agresivitātes indekss ir audzis.

Pie šāda secinājuma nonākuši pētnieki, kuri pirms četriem gadiem izstrādāja vietni sabiedrības noskaņojuma mērīšanai internetā, analizējot portālos publicētos komentārus. Izrādās, ka ik dienu Latvijas iedzīvotāji komentāros saraksta aptuveni 46 tūkstošus vārdu un šāds apjoms pielīdzināms 3 bakalaura vai 2 maģistra darbiem augstskolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visaktīvāk cilvēki komentārus raksta nedēļas vidū, turklāt darba laikā un ir pētījumi, kuri liecina, ka aktīvāko komentāru rakstītāju pēdas ved uz valsts iestādēm. Agresivitātes mērījumu rezultāti tiek publicēti ik dienu ir pieejami jebkuram. Nākotnē plānots šo rīku izvērst Baltijas mērogā.

”Faktiski jau kopš pagājušā gada sākuma – pirmās puses – diezgan lielu iespaidu uz tiem, par ko tiek un kā tiek runāts, atstāj notikumi Ukrainā. Tas ievērojami palielināja to vispārējo līmeni. Cilvēki daudz runā par karu, par dažādām ar karu saistītām lietām, par šaušanu, nogalināšanu, armiju,” stāsta sociālantropologs, pētījuma idejas autors Klāvs Sedlenieks.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas