Ķīnā radīta īpaša vietne, kur ķīnieši var izvēlēties sev angļu vārdu

0 komentāri

Kāda uzņēmēja radījusi interneta vietni ķīniešiem, kas mācās angļu valodu un grib sev atbilstošu vārdu angļu valodā, lai sazinātos ar jaunajām paziņām Rietumu pasaulē.

Kā izrādās, ķīnieši vārda meklēšanā ir ļoti izvēlīgi, jo viņi vārdā grib redzēt jēgu, saistību ar dabu un dzīvības procesiem. Piemēram, kāds pensionēts ķīnietis izvēlējies sev vārdu Karatē, bet kāds cits – Faijs. Savukārt kāda sieviete stāsta, ka sākumā saukusi sevi par Stounu jeb Akmeni, taču daudziem angļiem tas licies ļoti dīvaini. Tad viņa nolēmusi izmantot jaunās interneta vietnes ”Labākie angļu vārdi” pakalpojumus, un tagad sevi sauc par Sofiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ķīnieši par atbilstošu angļu vārdu ir gatavi maksāt 15 juaņas jeb pusdolāru. Pieprasījums pēc šā pakalpojuma esot liels. Vietnei, kas sākusi darboties tikai martā, ir jau 18 tūkstoši klientu.

Tie nav viņu īstie vārdi, taču Ķīnā ir iedibināta tradīcija – sākot mācīties svešvalodu ar romāņu alfabētu, tiek pieņemts atbilstošs personvārds saziņai ar ārpasauli. Tas tiek darīts tāpēc, ka bieži vien ķīniešu oriģinālie vārdi tiek izrunāti ar lielām grūtībām, turklāt kļūdaini.

Pēc Ķīnas Izglītības departamenta aplēsēm Ķīnā angļu valodu ir apguvuši vai šobrīd to dara 300 miljoni cilvēku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas