Ķīnā plāno ieviest maksājumu sistēmu ar sejas vaibstu atpazīšanu

0 komentāri

Maksājuma veikšana ar sejas vaibstu atpazīšanas sistēmu drīzumā vairs nebūs tikai zinātniskā fantastika. No nākamā gada šādu sistēmu plānots ieviest Ķīnā.

Čongingas tehnoloģijas institūts paziņojis, ka izstrādājis Ķīnas pirmo sejas vaibstu atpazīšanas maksājumu sistēmu. Tā ļautu lietotājiem veikt interneta maksājumus bez darījumus kartes datu ievadīšanas – tā vietā derēs paša fotogrāfija. Sistēma fiksējot datus no 91 dažāda sejas punkta, kas nodrošina 99,8% lielu atpazīšanas precizitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiek plānots, ka lietotāji varēs savienot savu bankas kontu vai kredītkartes ar savas sejas attēla datiem un veikt maksājumus, neizmantojot paroles.

Šis esot par tradicionālajiem veidiem daudz ātrāks maksāšanas paņēmiens, jo sejas atpazīšanas maksājums aizņemot dažas sekundes, skaidro uzņēmumā. Tāpat sistēmas izstrādātāji norāda, ka šādā veidā tiks samazināts zādzību skaits – ja kartes paroles var nozagt, tad sejas datus otra vietā neesot iespējams izmantot.

Šobrīd jaunā lietojumprogramma ir izstrādes posmā. Tiek plānots, ka lietošanai iedzīvotājiem tā būs pieejama pēc gada.

Pirmo sejas atpazīšanas maksāšanas sistēmu pērn izveidoja Somijā, taču ikdienā tā joprojām netiek izmantota.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas