Kiberuzbrukumi Latvijai notiek katru dienu un pieņemas spēkā

1 komentārs

Kibernoziedznieku mēģinājumi uzbrukt Latvijas informācijas sistēmām notiek ”nepārtraukti, katru dienu”, turklāt tie pastiprinās, un pēdējā laikā hakeru aktivitātes novērojamas arvien biežāk, atzina aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Lai arī hakeru aktivitāte pēdējā laikā pastiprinājusies, Latvija kiberuzbrukumiem ir gatava, uzsvēra R. Vējonis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Visās valsts institūcijās ir veiktas mācības un izspēlēti dažādi scenāriji kiberuzbrukumiem. Uzbrukumu mēģinājumi notiek nepārtraukti – katru dienu. Mūsu monitoringa sistēmas fiksē uzbrukumus – pēdējā laikā tie pastiprinās un notiek biežāk,” sacīja aizsardzības ministrs.

Visbiežāk hakeru aktivitātes novērotas no Krievijas un Ķīnas puses, taču uzbrukumi novēroti arī no citām valstīm. R. Vējonisa gan akcentēja, ka kibervidē ne vienmēr var izsekot, no kuras puses tiek veikti uzbrukumi.

Eksperts prognozē Latvijas nomelnošanu un Krievijas specdienestu aktivitāšu palielināšanos

Pasaule 2015. gadā turpinās pielāgoties jaunajai drošības situācijai, savukārt Latvijai būs jārēķinās ar nomelnošanas kampaņām un Krievijas specdienestu aktivitāšu palielināšanos, prognozē Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis. Vairāk lasi šeit!

1 komentārs

TOP komentāri

  • auni
    0

    auni

    tam cepuritim galvaa trauma! sukas zombe tautu!un pederastus no valdibas vispar ir japatriec

    09.01.2015 02:23

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas