Kibernoziegumi kļūst aizvien sarežģītāk atklājami

0 komentāri

Jūrmalā šodien sākusies augsta līmeņa starptautiska konference par kibernoziegumiem. Tās mērķis ir saskaņot izmeklēšanas metodes starp varas iestādēm Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs un uzlabot sadarbību cīņā pret kibernoziegumiem. Globālās tendences liecina, ka kibernoziegumi kļūst arvien sarežģītāk atklājami, un tiem ir starptautiska daba, tādēļ, lai tos atklātu, valstīm jāsadarbojas pārnacionālā līmenī.

Kibernoziegumu skaits strauji pieaug ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Kā būtiskākie uzbrukumi internetā minami datorsistēmu uzlaušana, datu zādzības, autortiesību aizskaršana un bērnu seksuālā izmantošana. Tā kā šo noziegumu raksturs nepazīst valsts robežas, nepieciešama arvien ciešāka starptautiskā sadarbība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Vienā valstī notiek nozieguma izdarīšana, otrā valstī notiek naudas izņemšana, trešajā valstī notiek nozieguma pēdu slēpšana, starptautiskā sadarbība brīžiem ilgst varbūt mēnešiem, citreiz gadiem, bet pierādījumu iznīcināšana notiek pāris stundās, tas ir tas izaicinājums.

Kibernoziegumu konferences vadītājs, Eiropas policijas akadēmijas direktors nevēlas vērtēt katras valsts spējas apkarot šos noziegumus, taču neslēpj, ka atšķirības ir ievērojamas. Tādēļ jo īpaši svarīga ir speciālistu mācīšana.

Viens no apstākļiem, kas kavē kibernoziegumu novēršanu, ir atšķirīgais tiesiskais regulējums dažādās valstīs. Tādēļ svarīga ir ES operatīvā sadarbība arī ar trešajām valstīm.

Latvijā šogad konstatēti jau vairāk nekā 400 kibernoziegumi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas