Kibernoziedzības industrija gadā nopelna līdz triljonam dolāru

0 komentāri

Kibernoziedzība kļuvusi par labi organizētu industriju, kas gada laikā spēj nopelnīt no 500 miljardiem līdz vienam triljonam ASV dolāru, šodien Rīgā notiekošajā Baltijas kiberdrošības forumā 2015 sacīja informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Cisco pārstāvis Juha Launonens.

“Salīdzinoši mēs, kiberaizsardzības industrija, gadā nopelnām 70 miljardus ASV dolāru,” piebilda Launonens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā stāstīja Launonens, kamēr vienai pusei jācīnās par papildu līdzekļiem, otrā pusē šķēršļu nav, un šī industrija, ņemot vērā tehnoloģisko progresu, kļūs tikai spēcīgāka. “2020. gadā tīklā būs pieslēgti 50 miljardi ierīču. Tas nozīmē vairāk variantu un vietas uzbrukumiem,” piebilst Launonens.

Tāpat Launonens norāda uz to, ka cilvēki aizvien nav sapratuši, ka dzīvot tā, kā dzīvojām līdz šim, nevar. “Kamēr 60% datu tiek nozagti dažu stundu laikā pēc ielaušanās sistēmā, 54% uzņēmumu ielaušanās faktu neatklāj pat mēnešiem,” stāsta Launonens. “Taču sekojot līdzi tam, kas notiek, varam saīsināt ielaušanās fakta konstatācijas laiku un attiecīgi – kaitējuma apmēru, līdz pieņemamam līmenim.”

Kā ziņots, šodien Rīgā norisinās viens no lielākajiem neatkarīgajiem IT drošības pasākumiem “Baltijas kiberdrošības forums 2015”, kura mērķis ir aktualizēt kiberdrošības jautājumus, skaidrojot riskus, kā arī ieguvumus, ja organizācijas laikus gatavosies iespējamiem uzbrukumiem IT sistēmām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas