Izgudrots audums, kas nedeg un pats “salāpa” plēsuma vietas

0 komentāri

Ķīnas zinātnieki izgudrojuši audumu, kas ne vien nedeg un ir ūdens necaurlaidīgs, bet arī pats spēj ”aizvilkt ciet” dažādus skrāpējumus.

Līdz šim jau ir izgatavoti nedegoši audumi jeb, precīzāk, nedegošs pārklājums uz kokvilnas auduma, kas padara audumu ugunsdrošu. Pārsvarā šādi audumi paredzēti ugunsdzēsēju darba vajadzībām. To nepilnība ir tāda, ka ar laiku ugunsnedrošais pārklājums izdilst un ”izmazgājas” ārā. Taču tagad Ķīnā izgudrots ūdens necaurlaidīgs pārklājums, kas arī aizsargā pret uguni, neizmazgājoties ārā. Turklāt audums pats spēj “aizvilkt ciet” dažādus skrāpējumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas