Irbenes radioteleskopa renovācijai piešķir teju miljonu

0 komentāri

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir piešķīrusi papildus finansējumu 988 tūkstošus eiro Irbenes radioteleskopu kompleksa renovācijai.

Līdzekļi piešķirti Ventspils Augstskolas (VeA) Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centram (VSRC), kas būs atbildīgs par renovācijas darbu veikšanu.

Jau iepriekš notika vērienīga renovācija Irbenes radioteleskopu kompleksā, taču toreiz piešķirtie līdzekļi neparedzēja arī ēkas jumta un balsta torņa renovāciju.

Galvenie VSRC darbības virzieni ir fundamentālie pētījumi astronomijā un astrofizikā, lietišķie pētījumi kosmosa tehnoloģiju jomā, augstas veiktspējas skaitļošana un pielietojamās inženierelektronikas pētījumi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas