Interneta portāli ir atbildīgi par lasītāju komentāriem, paziņo ECT

0 komentāri

Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) Lielā palāta otrdien noraidījusi Igaunijas tīmekļa medija Delfi sūdzību strīdā ar Igaunijas valsti par lasītāju komentāriem tīmeklī, vēsta Igaunijas raidorganizācija ERR.

Lielā palāta 17 tiesnešu sastāvā atkārtoti izskatīja sūdzību lietā, kurā ECT septiņu tiesnešu palāta pērn jau bija pieņēmusi lēmumu par sliktu medijam Delfi. Otrdienas lēmums vairs nav pārsūdzams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Strīds par tīmekļa komentāriem sākās 2006. gadā, kad medijā Delfi pie raksta par kravu pārvadājumu uzņēmēju Vjačeslavu Lēdo lasītāji publicēja 20 nomelnojošus komentārus. Kad Delfi Igaunijā bija zaudējis visu trīs līmeņu tiesās, medijs vērsās ECT.

Delfi uzskatīja, – tas, ka medijs ir atzīts par atbildīgu par portāla lasītāju publicētajiem nomelnojošajiem komentāriem, ir Eiropas Cilvēktiesību pārkāpums. Kā sacīja Igaunijas valsts pārstāve šajā lietā Marisa Kūrberga, galīgajā spriedumā tiek atzīta medija atbildība. Viņa arī piebilda, ka tas bijis taisnīgs atrisinājums.

“Iemesls tam ir šāds – visām valstīm ir jānodrošina līdzsvars starp divām vienlīdzīgām tiesībām. Runas brīvību un tiesībām uz privātumu. Otrās nozīmē – ja personas gods tiek aizskarts, tai ir jābūt tiesībām saņemt par to kompensāciju.”

“Šajā lietā vēršanās pret anonīmajiem komentāriem personai (Lēdo), kuras gods ir aizskarts, būtu neproporcionāli sarežģīta. Apstākļos, kādos portāls Delfi darbojās 2006. gadā, tiesa uzskatīja par attaisnojamu, ka izdevums ir atbildīgs par komentāriem,” sacīja Kūrberga.

Kā skaidroja Igaunijas medija Delfi galvenais redaktors Urmo Sonvalds, portāls uzskatījis, ka atbildīgi par pretīgu, sliktu vai uzbrūkošu komentāru publicēšanu ir to autori.

“Tagad ECT ir noteikusi, ka portāla uzturētājiem ir jāuzņemas atbildība par ārkārtīgi ekstrēmiem un vardarbību kurinošiem komentāriem,” sprieduma būtību rezumēja redaktors.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas