Iedzīvotāji masveidā nelegāli straumē mūziku, grāmatas un filmas

3 komentāri

Par autortiesību īpašnieku galveno konkurentu kļuvis internets. Iedzīvotāji masveidā nelegāli straumē mūziku, grāmatas un filmas.

Skatītājiem arī tiek piedāvāti populārie televīzijas kanāli ar uzlauztiem kodiem. Lai ar šo visu cīnītos, policijai nepietiek resursu. Tāpēc Starptautiskajā intelektuālā īpašuma dienā, sabiedriskas organizācijas ir nolēmušas apvienoties cīņā pret pirātismu.

Nelegāli diski jau sen ir pagātnē. Tagad autortiesību īpašnieki visvairāk cieš no interneta. Statistikas liecina, ka tikai katrs piektais aptaujātais iedzīvotājs kopē mūzikas failus legālajās vietnēs. Pārējie bezmaksas straumē no interneta.

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība un biedrība ”Nē, pirātismam Latvijā” parakstīja sadarbības memorandu par kopīgu cīņu pret autortiesību pārkāpumiem.

Uzmanība tiks pievērsta ne tikai nelegālai straumēšanai, bet arī nelegālām televīzijām, kas uzlauž populāro kanālu kodus un par maksu nododot tos klientiem. Pēc biedrības informācijas, šādu nelegālu uzņēmumu ir vairāki desmiti. Un tās darbojās pelēkajā zonā.

Pagājušajā gadā par autortiesību un blakustiesību pārkāpumiem ir sastādīti 113 administratīvie protokoli un ierosinātas 34 krimināllietas. Galvenokārt tās ir par nelegālo datorprogrammu izmantošanu.

Lai pievērstos arī nelegālai straumēšanai, policijai nepietiek resursu. Likums paredz, ka par to fizisku personai var piemērot administratīvo sodu līdz 700 eiro, juridiskai personai – līdz 7100 eiro.

Latvijas mūziķi šajā sakarā par labu piemēru min Vāciju, kur nelegālas straumēšanas IP adreses tiek ātri atklātas un cilvēki tiek reāli sodīti ar lielām naudas summām.

3 komentāri

TOP komentāri

 • simpsons
  +1

  simpsons

  jā un varēsim jaunās 4G un optiskās līnijas tikai izmantot lai dalītos ar video "ko es šodien ēdu"

  27.04.2016 06:57

 • simpsons
  +1

  simpsons

  redziet šeit jau variet pateikties tikai un vienīgi tiem kuri visu šo valsti ir izčakarējuši, ja cilvēki varētu atļauties nopirkt orģinālu tad tādiem pirātiskiem nemaz virsū neskatītos, tāpatās kinoteātris ir pieejams tikai lielākajās pilsētās un ar ģimeni aiziet uz kīno var atļauties tikai retais. jā atraduši vācijas piemēru kad tev atnāk tik pavēste kad jamāksā sods 700 euro jo kaut ko esi kačājis internetā, tur pat citi operātori iz aizlieguši skaipu jo pat par to var kaut ko parraidīt un parsūtīt.

  27.04.2016 06:53

 • Kartupelis ar mugurkaulu
  0

  Kartupelis ar mugurkaulu

  Es joprojām esmu vecmodīgs un filmas pērku tikai DVD diskos!!!Nokačātas filmas es neatzīstu,jo man to filmu vajag fiziski sajust rokā!!!CD mūzikas diskus arī pērku!!!Interneta kačātājus vajag bargi sodīt!!!

  26.04.2016 22:22

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas