Hakeri prezidentūras laikā mēģinās graut Latvijas reputāciju un zagt datus, saka eksperte

0 komentāri

Laikā, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības (ES) Padomē, hakeri varētu mēģināt gan graut Latvijas reputāciju, gan veikt nopietnākus uzbrukumus, kuru mērķis ir zagt datus, intervijā raidījumā 900 sekundes sacīja IT drošības incidentu novēršanas institūcijas vadītāja CERT vadītāja Baiba Kaškina.

Latvijas reputācijas graušanas mēģinājumi varētu izpausties kā, piemēram, oficiālās prezidentūras mājaslapas izķēmošana vai mājaslapas bloķēšana, skaidroja B. Kaškina. No otras puses, CERT gatavojas arī nopietnākiem kibernoziedznieku uzbrukumiem, piemēram, tādiem, kuru mērķis ir zagt datus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai tiktu galā ar šiem pārbaudījumiem, CERT Latvijas prezidentūrai sākusi gatavoties kopš gada sākuma, sacīja CERT vadītāja.

Tāpat pastāv aizdomas par to, ka Latvijā ir bijuši gadījumi, kad mēģinājuši uzbrukt hakeru grupējuma Cyber-Berkut kibernoziedznieki, sacīja B. Kaškina. Lai arī tiek sacīts, ka šie hakeri nāk no Ukrainas, ir pamats aizdomām, ka kibernoziedznieku grupējumu finansē Krievija.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas