Habla teleskops svin 25 gadus orbītā

0 komentāri

Savu 25 gadu jubileju orbītā pirmdien, 20. aprīlī, sāk svinēt viens no atpazīstamākajiem teleskopiem pasaulē – amerikāņu astronoma Edvina Habla vārdā nosauktais Habla teleskops.

Svinot jubileju, teleskopa uzņemtās fotogrāfijas vairākas reizes katrā stundā raidīs uz ekrāniem Taimskvērā, Ņujorkā, savukārt ASV kinoteātros rādīs Hablam veltītu filmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sākotnēji bija paredzēts, ka Habla kosmiskais teleskops darbosies tikai 15 gadus. Turklāt šā gadsimta sākumā NASA apsvēra iespēju no tā pat atteikties dārgās uzturēšanas dēļ. Taču pret to dedzīgi iebilda astronomi, kam orbitālais teleskops ļauj gūt priekšstatu par Visuma dzīlēm vismaz 2,2 miljardu gaismas gadu attālumā.

Foto: EPA/LETA

Foto: EPA/LETA

Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas