Google viceprezidents izlec no 41,420 metru augstuma un uzstāda jaunu brīvā kritiena rekordu

0 komentāri

Interneta giganta Google viceprezidents Alans Jūstejs (Alan Eustace), krītot no 41,420 metru augstuma, uzstādījis jaunu brīvā kritiena pasaules rekordu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piestiprināts pie milzīga gaisa balona, kas pildīts ar hēliju, Jūstejs īpašā skafandrā pacēlās līdz 41,420 metru atzīmei, līdz atbrīvojās. Brīvajā kritienā Jūstejs pavadīja apmēram četras ar pusi minūtes, līdz atvēra izpletni un veiksmīgi nosēdās apmēram 112 kilometrus no savas starta vietas. Kopumā rekorda uzstādīšanai – no palaišanas līdz nosēšanās brīdim – bija nepieciešamas 15 minūtes.

Kritiena laikā Jūstejs sasniedza ātrumu 1322 kilometrus stundā, savukārt brīvais kritiens bija 37617 metrus augsts.

Jūstejs ir labojis austrieša Fēliksa Baumgartena līdzšinējo rekordu, kuru viņš uzstādīja pērn. Baumgārtens no īpaši veidotas kapsulas izlēca 39,045 metru augstumā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas