Radīta briļļu programmatūra, kas nosaka dzimumu, vecumu un noskaņojumu

0 komentāri

Kamdēļ gan uzsākt sarunu ar cilvēkiem, lai noskaidrotu, kā viņiem klājas, ja tā vietā var izmantot speciāli tam paredzētu programmatūru?

Šādu programmatūru sakās esam izgudrojuši Vācijas Fraunhoferas institūta (Fraunhofer Institute for integrated circuits) speciālisti. Jaunajam rīkam dots nosaukums ”SHORE™”.

Avots: iis.fraunhofer.de

Avots: iis.fraunhofer.de

Analizējot cilvēku sejas vaibstus, ”SHORE™” var noteikt, piemēram, to, vai cilvēka noskaņojumus raksturojams kā ”laimīgs”, ”pārsteigts”, ”dusmīgs” vai ”bēdīgs”. Programmatūra vienlaikus var analizēt divu cilvēku sejas.

Tāpat programmatūra var noteikt, piemēram, acu mirkšķināšanas biežumu un atšķirt sejas ne tikai pretskatā, bet arī profilā.

Nākotnē ”SHORE™” varētu izmantot, piemēram, lai noteiktu reklāmu efektivitāti, runātāju identitāti konferencēs, virtuālu aktieru radīšanā, kā arī cilvēku muskuļu darbības pētījumos.

Patlaban programmatūra nav pieejama tirdzniecībā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas