FOTO: Tokijā uz pārbaudes laiku darbā pieņemts humanoīds robots Aiko

0 komentāri

Kādā Tokijas universālveikalā uz pārbaudes laiku pieņemta neparasta darbiniece – humanoīds robots Aiko Šikira.

Mitsukoshi universālveikala jaunā darbiniece radījusi plašu pasaules mediju uzmanību. Aiko radīta uzņēmumā Toshiba, un robotu darbina 43 motori.

Savā pirmajā darba dienā Aiko demonstrēja lieliskas japāņu valodas zināšanas, taču viņu var ieprogrammēt runāt arī ķīniešu un korejiešu valodā. Aiko spēj arī dziedāt, un šo prasmi viņa sanākušajiem demonstrēja kopā ar Japānas operas zvaigzni Šoko Ivašitu.

Tikmēr veikala klienti par jauno universālveikala darbinieci ir pārsteigti. Daļai no viņiem nebija ne jausmas, ka robotu izstrāde notiek jau tik augstā līmenī.

Tiesa gan, pagaidām Aiko spēj klientus tikai pieklājīgi sveicināt un uzrunāt. Viņa nav ieprogrammēta atbildēt uz jautājumiem un uzklausīt sūdzības. Taču ražotāji apgalvo, ka arī šīs prasmes viņai, iespējams, būs vajadzīgas tikai tad, ja veikals noslēgs ar viņu īstu darba līgumu.

Aiko pārbaudes laiks universālveikalā ir noteikts līdz 5. maijam.

Foto:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas