FOTO: Irbenes lielās antenas pacelšanas operācija noritējusi veiksmīgi

0 komentāri

Trešdien Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā (VSRC) Irbenē atpakaļ balsta tornī ir pacelta atjaunotā radioteleskopa antena.

Kā no notikuma vietas ziņo LNT žurnālists Kārlis Kristapsons, klātienē vērot šo notikumu bija ieradies visai ievērojams skaits interesentu, kas ar nedalītu interesi vēroja notiekošo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ventspils Augstskola pat organizējusi īpašu izbraucienu uz 33 kilometru attālumā esošo radioanatomijas centru. Kā zināms, antenu RT-32 un RT-16 rekonstrukcija sākās 2014 gada nogalē un šo radioteleskopu modernizāciju ir plānots pabeigt šā gada rudenī.

Lai paceltu nepilnas 80 tonnas smago antenu, uz Irbeni bija atgādāts viens no pasaulē lielākajiem pacēlājiem, kura uzstādīšanai bija nepieciešamas vairākas dienas.

 

Plašāk par notikušo antenas pacelšanas operāciju skatieties šovakar LNT ziņu sagatavotajā sižetā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas