FIB: Sony uzbrukuši Ziemeļkorejas hakeri

0 komentāri

Ziemeļkoreja ir atbildīga par postošo kiberuzbrukumu kinostudijai Sony Pictures, paziņojis ASV Federālās izmeklēšanas birojs (FIB), brīdinot, ka vainīgie tiks notverti un par nodarīto samaksās.

“Šādas iebiedējošas darbības ir ārpus jebkādas pieņemamas valsts uzvedības,” paziņoja FIB, piebilstot, ka tā “identificēs, vajās un liks samaksāt indivīdiem, organizācijām vai valstīm, kuras izmanto kiberuzbrukumus, lai apdraudētu ASV vai tās intereses.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzbrukuma rezultātā kinostudija atcēlusi filmas Intervija (The Interview) pirmizrādi, kuras centrā ir divi žurnālisti, kuriem dots uzdevums noslepkavot Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Atsaucoties uz 2001.gada 11.septembrī notikušajiem teroraktiem, hakeri draudējuši sarīkot teroraktus kinoteātros, kas izrādīs filmu.

Jau 24.novembrī hakeri sāka tīmeklī publicēt sensitīvu un dažkārt apkaunojušu uzņēmuma informāciju, sākot no algu sarakstiem un beidzot e-pastiem, kuros vadošie darbinieki šķendējas par studijas zvaigznēm.

“Mēs esam ļoti noraizējušies par šī uzbrukuma iznīcinošo dabu privātajam sektoram un pilsoņiem, kas tur strādā,” norādīja FIB.

Kā ziņu aģentūrai AFP norādīja kāds avots Sony, studija ir pārliecināta, ka uzbrukumos vainojama Phenjana.

“Mēs nezinām, bet tā izskatās,” apstiprināja kāds FIB avots, piebilstot, ka uzbrukumā izmantota ļaunprogrammatūra, kas tūkstošiem Sony Pictures datorus padarīja nelietojamus, piespiežot kinostudiju pārtraukt darbību tiešsaitē. “FIB tagad ir pietiekoši daudz informācijas, lai secinātu, ka vainīga ir Ziemeļkorejas valdība.”

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas