ES navigācijas sistēmas “Galileo” satelīti nesasniedz plānoto orbītu

0 komentāri

Piektdien no Kuru kosmodroma Franču Gviānā ar raķeti “Sojuz” palaistie Eiropas Savienības (ES) satelītnavigācijas programmas “Galileo” satelīti nav sasnieguši paredzēto orbītu, sestdien paziņoja Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA).

“Pēc atdalīšanās no raķetes veiktie novērojumi liecina, ka pastāv atšķirība starp plānoto un esošo orbītu. Tie atrodas zemākā orbītā. Iesaistīto uzņēmumu un aģentūru komandas noskaidro iespējamo ietekmi uz misiju,” paziņoja misijas operators “Arianespace”.

Kompānija atteicās sniegt komentārus, vai ir iespējams labot abu satelītu trajektorijas.

Satelītu palaišana ir būtisks “Galileo” posms ceļā uz pilnvērtīgi funkcionējošu tīri eiropeisku satelītnavigācijas sistēmu, paziņojusi Eiropas Komisija (EK), skaidrojot, ka satelīti ir pirmie jaunā sērijā, kas pilnībā pieder ES.

Plānots, ka “Galileo” projekts, kas paredzēts kā konkurents ASV izstrādātajai globālās pozicionēšanas sistēmai (GPS), tiks pabeigts 2017.gadā ar 24 satelītiem orbītā.

Foto: SIPA / SCANPIX

Foto: SIPA / SCANPIX

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas