Eksperts: Daudzi programmētāji atrod darbu ārvalstu uzņēmumos, kur ir iespēja strādāt attālināti

1 komentārs

Latviešu programmētāji nebrauc uz ārzemēm, piemēram, strādāt Īrijā, bet nereti atrod darbu ārzemju IT jomas uzņēmumos, kur ir iespēja strādāt attālināti, vaicāts par to, vai augsta līmeņa profesionāļi, programmētāji aizplūst vai neaizplūst prom no Latvijas, portālam Skaties.lv norādīja Miķelis Vindavs, kur patlaban rīko programmētāju kursus Rīgā.

”Mūsu profesijā nav tik svarīgi būt uz vietas birojā. Strādājot attālināti, iespējams, ir nelielas komunikācijas problēmas, taču tajā pašā laikā ārzemēs programmētājs var saņemt trīs reizes vairāk nekā Latvijā, un tajā pašā laikā strādāt no mājām vai sēžot, piemēram, TechHub atvērtajā birojā,” stāsta M. Vindavs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš atzīst, ka, piemēram, labus programmētājus, kas varētu strādāt start-up uzņēmumos, atrast nav nemaz tik viegli. Tas ir tādēļ, ka daudzi profesionāļi ”pazuduši korporatīvajā pasaulē”, citi – darbojas ārvalstīs. Tajā pašā laikā ir daļa programmētāju, kas vēlētos strādāt un ir ļoti motivēti, taču viņiem trūkst to zināšanu, kas nepieciešamas praksē. ”Pieredze rāda, ka ne visi, kas pabeidz universitāti, ir tie labākie, un otrādi. Programmētāju tomēr pietrūkst,” Skaties.lv akcentē M. Vindavs.

Turklāt šajā sfērā ir vēl kāda īpatnība. ”Tie, kas visskaļāk sevi reklamē, nav vienmēr ir tie labākie. Labākie programmētāji bieži vien ir tie, kas sevi pieticīgi reprezentē, bet ir ārkārtīgi talantīgi,” stāsta viens no programmētāju skolas organizatoriem.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Rīgā tiek izsludināta pieteikšanās uz FullContact Code Academy programmēšanas kursu, kurā plānots jaunajiem speciālistiem parādīt ”to, ko nemāca universitātē”.

Pieteikties var šeit!

1 komentārs

TOP komentāri

  • LOL
    0

    LOL

    brauc taču arī prom, ne visi strādā remote.

    20.07.2015 23:46

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas