Eiropā debitējis ”Honda” jaunais cilvēkveidīgais robots

0 komentāri

Eiropā debitējis ”Honda Robotics” jaunākais cilvēkveidīgs robots ”Asimo” (Advanced Step in Innovative Mobility)”, kurš spēj skriet ar ātrumu 9 km/h, skriet atmuguriski, palēkties un lēkāt uz vienas kājas.

Uzņēmuma ”Honda” mērķis ir radīt robotu, kuru var izmantot kā palīgu mājās vai arī citur, kur nepieciešama palīdzība.

Salīdzinot ar saviem priekštečiem, šim robotam ir uzlabots mākslīgais intelekts, roku veiklība (tas spēj attaisīt pudeli un ieliet dzērienu, un izteikties zīmju valodā), kā arī spēja ātrāk skriet, skriet atmuguriski, kāpt pa trepēm, veikt lielākus vai mazākus lēcienus.

Tāpat ir uzlabota ”Asimo” spēja atpazīt vairāku vienlaikus runājošu cilvēku sejas un balsis, kā arī pievienota spēja apturēt savu pašreizējo darbību un mainīt uzvedību, lai pielāgotos otrai personai. Piemēram, “Asimo” prot paredzēt cilvēka iešanas virzienu un izvēlēties citu ceļu, lai izvairītos no sadursmes.

Jaunā robota augstums ir 130 centimetri, svars – 50 kilogrami, bet brīvas darbības leņķis ir 57 grādi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas