Dubaijā atklāta pirmā ar 3D printeri radītā biroja ēka

0 komentāri

Jauns sasniegums moderno tehnoloģiju pasaulē! Zināms, ka trīs dimensiju printerus izmanto, lai izprintētu ēdienu vai, piemēram, kājas protēzi sunim. Tehnoloģiju speciālisti radījuši kaut ko pavisam jaunu. Apvienotajos Arābu Emirātos, Dubaijā atklāta pirmā ar 3D printeri radītā biroja ēka.

250 kvadrātmetru plašā ēka izveidota 17 dienu laikā, izmantojot speciālu lielizmēra 3D printeri.

Milzu printera izmērus varētu pielīdzināt divstāvu ēkai. Galvenais projektā izmantotais izejmateriāls ir speciāli printerim pielāgots īpaši izturīgs cements.

Neskatoties uz printera iespaidīgajiem izmēriem, tā darbināšanai bija nepieciešams tikai viens cilvēks – pretēji veselai celtnieku brigādei, kā tas būtu ierastos apstākļos. Idejas autori cer, ka jaunā tehnoloģija mainīs pasauli.

Viņu aplēses liecina, ka ēku printēšana varētu samazināt celtniecības laiku un izmaksas līdz pat 70% un arī panākt ievērojamu darbaspēka ietaupījumu.

Vienstāva ēka ir pilnībā labiekārtota un funkcionējoša. Atbilstoši celtniecības veidam, ēkā iekārtots uzņēmums ”Dubaijas Nākotnes fonds”, kas nodarbojas ar 3D printeru attīstīšanu.

Līdz šim 3D printeri celtniecībā izmantoti ļoti maz, taču Fonda plāni ir ambiciozi – līdz 2030. gadam plānots, ka 25% pilsētas ēku būs radītas ar printeriem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas