Datu šifrēšana samazina datorvīrusu uzbrukuma risku

0 komentāri

Datu šifrēšana mobilajās ierīcēs, uzņēmumu serveros, klēpjdatoros vai citos galapunktos būtiski samazina risku, ka datorvīrusu uzbrukuma, aprīkojuma zuduma vai nepilnvarotas ielaušanās dēļ uzņēmuma informācija tiks izpausta, apgalvo Baltimax Project produktu vadītājs Deivids Švegžda.

Kā liecina 2014. gada dati, 57% drošības pārkāpumu iekļāva lietotājvārdus, e-pasta adreses un lietotāju paroles. Tāpēc Švegžda iesaka ne tikvien izmantot stipras paroles, bet arī paaugstināt drošību, ieviešot divfaktoru autentifikācijas risinājumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Statistikas dati arī norāda, ka kiberuzbrukumu skaits visā pasaulē arvien palielinās. Tas nozīmē, ka noziedznieki var uzbrukt uzņēmumam jebkurā valstī neatkarīgi no uzņēmējdarbības jomas.

Švegžda uzsver, ka informācijas drošība ir būtiska problēma, kas kļūst arvien aktuālāka. Nepiemērotas aizsardzības dēļ var rasties nopietni zaudējumi. Viens no pēdējiem lielākajiem informācijas noplūdes piemēriem ir drošības incidents, ar ko saskārās uzņēmums Sony, kad tika nopludināta ne tikai iekšējā sarakste un dati par atlīdzībām, bet arī jaunākās neizlaistās filmas.

Ņemot vērā galvenos drošības incidentus 2014. gadā un pamatojoties uz metodēm, ko izmanto uzņēmumu aizsardzības pārkāpšanai, speciālisti paredz, ka šogad uzņēmumu informācijas tehnoloģiju darba grupām nāksies saskarties ar sarežģītākiem un slepenākiem kiberuzbrukumiem. Uzņēmumiem ir svarīgi ne tikvien apzināties savas vājās vietas, ko uzbrucēji cenšas atklāt, bet arī iemeslus, kādēļ konkrēts uzņēmums var kļūt par kiberuzbrucēju upuri.

Švegžda stāsta, ka uzbrukumu mērķi var būt dažādi. Tie var būt, piemēram, reputācijas graušana un kompromitēšana, finanšu zaudējumi vai pat uzņēmuma darbības pārtraukšana.

Tāpēc uzņēmumiem, apzinoties aizsargājamo informāciju un kiberuzbrucēju mērķus, jāizmanto piemēroti drošības rīki. Lai novērstu informācijas noplūdes, uzņēmumiem jāizmanto tikai uzticamas programmas, kas nesatur ļaunprātīgu kodu, atzīmē Švegžda.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas