Ceļot gaismas ātrumā – kā tas ir?

0 komentāri

Cilvēkam kosmiskie attālumi un ātrums, kādā viss kustas, ir grūti aptverams. Viena no šādām konstantēm ir arī gaismas ātrums.

Grūti, pat faktiski neiespējami ir ikdienā iztēloties, kā tas ir  – pārvietoties gaismas ātrumā. Taču tas kļūst uzskatāms, kad gaismas ātrumā notiek ceļojums starp kosmiskajiem objektiem. Tieši šādu uzskatāmu video ir izveidojuši daži zinātkāri puiši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tajā demonstrēts ar kādu ātrumu ceļo fotons, kas savu ceļu sāk no mums tuvākās zvaigznes – Saules. Piemēram, lai šķērsotu Sauli, fotons tās diametru  – 1,39 miljonus kilometru pārvarētu 4,6 sekundēs. Ja kāds neatceras, tad gaismas ātrums ir ātrums, ar kuru vakuumā pārvietojas elektromagnētiskais starojums — fotoni. Tas ir tieši 299 792 458 metri sekundē jeb 1 079 252 848,8 km/h. Tiesa – citā vidē šis ātrums var būt lēnāks.

Jāsaka, ka attālumi pat Saule sistēmā ir vienkārši grandiozi, ja fotons Zemei garām patraucas acu mirklī, bet, lai no Saules sasniegtu Jupiteru, tam nepieciešami vairāki desmiti minūšu.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas