Boston Dynamics suņa robots Spots kļuvis par YouTube sensāciju

0 komentāri

ASV interneta giganta Google meitas uzņēmums Boston Dynamics radījis jaunu robotsuni Spotu, kurš vietnē YouTube jau kļuvis par sensāciju.

73 kilogramu smagais suņuks Spots savu ikdienu pavada kā jebkurš cits suns – viņš pārvietojas pa iekštelpām, iet ārā, kāpj pa kāpnēm un skrien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Četrkājainais robots darbojas ar elektrisko motoru, kas darbina virkni hidraulisko izpildmehānismu – motorus, kas atbild par mehāniskās sistēmas kustību kontroli.

Lai arī viņa svars pārsniedz 70 kilogramus, Spots tomēr ir vistievākais un visveiklākais no līdz šim izstrādātajiem kompānijas Boston Dynamics robotsuņiem. Iepriekšējie modeļi bija vairāk paredzēti smagu kravu pārnēsāšanai, tādēļ bija daudz druknāki.

Spots ir izveidots meklēšanas un glābšanas darbu vajadzībām.

Video YouTube ievietotajā video redzams, kā eksperimenta nolūkos Spotu mēģina pagrūst. Šāds eksperiments tika veikts, lai redzētu, kā robotā iebūvētie sensori palīdz tam pārvietoties un noturēt līdzsvaru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? šodien 09:03

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas