Boeing izgudro jaunu tehnoloģiju militāristiem

0 komentāri

Lidaparātu ražotājs Boeing izgudrojis jaunu tehnoloģiju, kas paredzēta militārajām lidmašīnām, – aizsardzību no sprādzienu radītā trieciena.

Kompānija Boeing, kas jau līdz šim izstrādājusi un ieviesusi dažādas tehnoloģijas kara lidmašīnām, apkopojusi informāciju par to, ka karavīri nereti gūst smadzeņu traumas sprādziena radītā viļņa dēļ.

Mazināt sprādzienu radīto triecienu ir iespējams, izmantojot sakarsētu un jonizētu gaisu. Tagad Boeing eksperti izgudrojuši jaunu sensoru, kas nosaka sprādziena brīdi. Tā kā sprādziena triecienvilnis nāk ar nelielu nokavēšanos, īpašs ģenerators spēj uzkarsēt gaisu, kas trieciena vilni stipri nobremzē.

Kad šī tehnoloģija tiks ieviesta armijā, atkarīgs no piešķirtā finansējuma.

Skaties video un uzzini vairāk par Boeing izgudrojumu!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas