Biznesā pārmērīgs intelekts nav tā labākā un vajadzīgākā lieta. Bet kas ir?

0 komentāri

Izrādās, ka viss ģeniālais ir vienkāršs un patiesībā biznesā pārmērīgs intelekts nav tā labākā un vajadzīgākā lieta. Tā vietā daudz vajadzīgāk uzņēmējiem ir klausīt savai intuīcijai, tā Start-up jauno uzņēmēju forumā pauda SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs.

Jaunajiem uzņēmējiem, ja tie vēlas būt patiesi veiksmīgi, der ņemt vērā biznesa magnāta Donalda Trampa trīs gluži vienkāršus ieteikumus, pauda K. Danēvičs.

Intuīcija

“Trampa ieteikums ir klausīt savai intuīcijai, neskatoties uz to, cik labi biznesa ideja izskatās “uz papīra”. Proti, ja “uz papīra” ideja izskatās burvīgi, bet intuīcija jums saka, ka labi nebūs – klausiet intuīcijai,” biznesa magnāta ieteikumu atgādina SEB bankas valdes loceklis.

Sirdij tuvas lietas

Tāpat “pamatu pamats” ir nodarboties ar sevi zināmām lietām. “Proti, ja cilvēkam ir maza sapratne par restorānu, bet tā šķiet baigi labā ideja, jo tad ciemos nāks draugi un paziņas un būs “feina” ballīte, tad bizness varētu neizdoties. Ja cilvēks pats nav pavārs, nebūs ikdienā restorānā uz vietas un tā lieta viņu neaizrauj, tad, visticamāk, riska faktors būs krietni lielāks,” pauda K. Danēvičs. Viņš atzīst – gadiem vērojot tās biznesa idejas, kas izdodas dzīvē – “tās ir lietas, kas cilvēkiem ir tuvas un pazīstamas”.

Labākās investīcijas – tās, kuras neveicam

“Trešā lieta – labākās investīcijas ir tās, kuras mēs paši neveicam. Ir iespēja piesaistīt finansējumu, iesaistot banku vai Altum programmu. Tāpat no tiem, kas ir gadu desmitiem strādājuši biznesā, vislepnākie ir tie, kas,  savilkuši kopā galus un sapratuši, ka ideja neizdosies, atturas no investīciju veikšanas,” Trampa ieteikumus atgādina SEB bankas valdes loceklis.

Tāpat viņš norāda – galvenais ir tā dēvētais “uzņēmēja gēns”. “Ir krietni labāk, ja cilvēkam ir daudzas idejas, lai arī dažas no tām nebūs veiksmīgas, nevis cilvēks ir tāds gudrinieks, kurš spriež par citiem, bet pašam nav nevienam idejas,” tā K. Danēvičs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas