Bērni bez vecāku ziņas internetā sazinās ar svešiniekiem un veic pirkumus

0 komentāri

Nekontrolētas bērnu darbības tīmeklī vecākiem Latvijā draud ar ievērojamas daļas finanšu un ierīcēs saglabāto svarīgo datu zaudējumu. Gandrīz desmitā daļa bērnu bez atļaujas ir izdzēsusi svarīgus datus no ierīcēm, kas pieder viņu vecākiem.

Turklāt vecāki var saņemt rēķinu par pirkumiem internetā, ko bērns ir veicis bez pieaugušo piekrišanas. Ar šādu situāciju pēdējā gada laikā ir saskārušies 4 % mammu un tētu Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bērni saņem piekļuvi internetam pievienotām ierīcēm jau no triju gadu vecuma, un vecākiem ir jādomā, kā panākt savu atvašu drošību digitālajā vidē.

Kaspersky Lab pētījums liecina, ka vairāk nekā puse vecāku (52 %) pārdzīvo par arvien pieaugošo tiešsaistes apdraudējumu skaitu, ar ko var sastapties viņu bērni. Turklāt 55 % respondentu pauda bažas par to, ka bērniem internetā ir nekontrolēti pieejams nevēlams saturs, 41 % — ka viņi var sazināties ar nepazīstamām un aizdomīgām personām, un tikpat daudzi (40 %) — ka bērni internetā atklāj pārāk daudz personīgās informācijas par sevi.

Saskaņā ar Latvijas lietotāju aptauju aptuveni 15 % aptaujāto mammu un tētu pēdējā gada laikā ir saskārušies ar situāciju, kad viņu bērns internetā ir atradis nevēlamu saturu — materiālus, kas ir domāti tikai pieaugušajiem, kā arī saturu, kas iekļauj vardarbības ainas, vai citus materiālus, kas nav paredzēti bērniem.

Vēl vecāki Latvijā (7 %) raizējas par to, ka viņu bērni dažādās tīmekļa vietnēs var brīvi sazināties ar svešiniekiem. Šāda pazīšanās no virtuālās vides var pāriet uz realitāti, savukārt tas var izraisīt nopietnākas sekas un nepatikšanas, no kurām bērniem dažkārt mēdz būt grūti atgūties.

Kaspersky Lab ir izstrādājis sava mājas lietotājiem domātā risinājuma Kaspersky Total Security Multi-Device jauno versiju. Tajā ir ietverts pakalpojums Kaspersky Safe Kids, tāpēc jaunais izstrādājums ne vien aizsargā lietotāju konfidencialitāti un personisko informāciju, bet arī ļauj vecākiem reāllaika režīmā labāk kontrolēt bērnu darbību tīmeklī un viņu atrašanās vietu, nepieļaujot, ka bērni apmeklē nevēlamas mājaslapas, kā arī regulē, cik daudz laika bērni pavada, darbojoties ar digitālajām ierīcēm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas