Ar Saules enerģiju darbināmā lidmašīna piezemējusies Indijā

0 komentāri

Pasaulē pirmā ar Saules enerģiju darbināmā lidmašīna Solar Impulse 2 veiksmīgi pabeigusi jau otro lidojuma posmu un piezemējusies Indijā.

Tiek plānots, ka nākamo piecu mēnešu laikā lidmašīna nolidos aptuveni 35 tūkstošus kilometru.

Gaisā no turpmākā piecu mēnešu lidojumu posma tiks pavadītas apmēram 25 diennaktis. Lidojumu laikā gaisa kuģis šķērsos Arābijas jūru un sasniegs Indiju, bet pēc tam dosies tālāk uz Mjanmu, Ķīnu, Havaju salām un Ņujorku. Tāpat lidmašīnai ir paredzētas arī nolaišanās ASV vidējos rietumos un Dienvideiropā vai Ziemeļāfrikā.

Skaties video!

Solar Impulse 2 ir pasaulē pirmā ar Saules enerģiju darbināmā lidmašīna. To darbina vairāk nekā 17 tūkstoši Saules enerģijas elementu, kas ir iebūvēti gaisa kuģa spārnos.

Lidojums ir iecerēts, lai pievērstu uzmanību videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībai. Tiek prognozēts ka 2050. gadā Saules enerģija būs vadošais enerģijas ieguves avots.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas