Ar Saules baterijām darbināmais gaisa kuģis dodas uz Mjanmu

0 komentāri

Ceļojumu apkārt pasaulei turpina lidaparāts Solar Impulse 2, ko darbina Saules baterijas. Ceturtdien, 19. martā, tas sāks nākamo lidojuma posmu no Indijas uz Mjanmu.

No Mjanmas lidmašīna turpinās ceļu uz Ķīnu, šķērsos Kluso okeānu un pēc lidojuma pāri ASV un Dienvideiropai atgriezīsies Abū Dabī jūlija beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šveicē būvētais lidaparāts ieradās Indijā jau otrdien, taču tā apstāšanās ieilga lidojumam nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ. Taču tas ļāva lidaparāta pilotiem – Bertrānam Pikāram un Andrē Boršbergam – atvilkt elpu un sagatavoties nākamajam 35 tūkstošus kilometru garajam ceļa posmam.

Pikārs atzīst, ka šis ceļojums ir atjaunojamo enerģiju veiksmes simbols, kas demonstrē, ka ar jaunākajām tehnoloģijām un atjaunojamiem enerģijas avotiem var sasniegt ”brīnumu lietas”.

Tiek lēsts, ka lidojums ar vidējo ātrumu no 50 līdz 100 kilometriem stundā ilgs 25 dienas. Tomēr, ierēķinot apstāšanos dažādos ceļojuma pieturas punktos, tas beigsies vien vasaras vidū.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas