Ar 3D printeri iespējams radīt desmitkārtīgi lētākas protēzes

0 komentāri

Šarlote ir sešgadīga meitenīte, kura dzīvespriecīguma ziņā līdzinās jebkuram citam savam vienaudzim, tikai viņai nav ne roku, ne kāju. Iekaisuma dēļ tās nācies amputēt. Par spīti tam, Šarlote ir apbrīnojami kustīgs bērns, un viņa neļauj mammai neko darīt viņas vietā.

Tomēr, lai Šarlote dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi, viņai nepieciešamas protēzes. Tās maksā dārgi – 40 000 britu mārciņu vienai rokai. Turklāt augošam organismam vajadzīga jauna protēze katru gadu.

Taču mūsdienu tehnoloģijas radījušas risinājumu tādiem kā Šarlote. Ar 3D printeri izgatavotas protēzes izmaksā ap 1200 mārciņām.

Pagaidām gan projekts ir vien izstrādes stadijā Bristolē bāzētā laboratorijā, taču šie panākumi ļauj cerēt, ka Šarlotei līdz jaunām rokām vairs ilgi nebūs jāgaida.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas