Apritējuši tieši 55 gadi, kopš cilvēks pirmoreiz uzlidoja kosmosā

0 komentāri

Šodien aprit tieši 55 gadi, kopš cilvēks pirmoreiz Zemi redzēja no izplatījuma. Tas bija Padomju Savienības kosmonauts Jurijs Gagarins, kura misija bija liels sasniegums padomju propagandai, un Krievija to sevis slavināšanai nebeidz izmantot arī mūsdienās.

Gatavošanās Jurija Gagarina lidojumam kosmosā Padomju Krievijā tika turēta lielā slepenībā. Tikai tad, kad viņš jau bija atgriezies uz Zemes, ziņa par to izskanēja radio.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēlāk Krievijā 12. aprīlis tika pasludināts par kosmonautikas dienu. Jurija Gagarina lidojums kosmosā bija milzīgs sasniegums gan padomju zinātnei, gan propagandai. Mūsdienās padomju pagātni idealizējošais Putina režīms Krievijā turpina Gagarina lidojumu svinēt kā lielus svētkus, bet Gagarins tiek padarīts par gluži vai mītisku varoni. Viņa vārdā, piemēram, nosaukts hokeja kauss, par kuru Kontinentālajā Hokeja līgā cīnās arī Rīgas Dinamo.

Gagarins pēc sava vēsturiskā lidojuma ilgu mūžu nenodzīvoja. Viņš gāja bojā 1968. gada pavasarī lidmašīnas avārijā. Gagarina ķermenis tika kremēts, bet pelni apglabāti Sarkanajā laukumā Maskavas Kremļa mūrī. Pie tā ik gadu Krievijas politiķi ar komunistiem priekšgalā noliek ziedus.

Foto

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas