Aktivizējušies krāpnieki! Tiek izsūtīti viltus e-pasti, kuru mērķis ir izspiest naudu

0 komentāri

Gadumijā aktivizējušies krāpnieki internetā un pieaudzis krāpniecisko e-pastu sūtījumu skaits. Palielinājusies gan inficētu e-pastu izplatība, izsūtītas arī viltus vēstules nolūkā izkrāpt naudu.

Gada beigās cilvēki ir aktīvāki elektroniskajā vidē: veic vairāk maksājumu, darījumu un pirkumu, līdz ar to līdzīgi kā citus gadus arī pērnā gada nogalē krāpnieki internetā aktivizējās un pieauga krāpniecisko e-pastu sūtījumu skaits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā piemēru Cert.lv min šajās svētku brīvdienās izsūtītas viltus vēstules, kurās brīdināti Swedbank klienti par it kā bloķētu kontu. Vēstuļu nolūks bija izkrāpt naudu, aicinot klientus ievadīt savus lietotāja datus viltus vietnē.

Komercbanku asociācija norāda, – ja rodas aizdomas, ka ir krāpniecība, noteikti jāsazinās ar banku.

Tāpat tiek sūtīti arī viltus ziņojumi, ka ir pienākusi paciņa un lūdz ievadīt adresi, kredītkartes vai citus datus, ko pēc tam arī var krāpnieciski izmantot.

Gada nogalē būtiski palielinājās arī inficētu e-pastu izplatība grāmatvežiem, kurā it kā atsūtīts neapmaksāts rēķins, bet atverot e-pastā pievienoto pielikumu, dators tiktu inficēts vai nu ar trojāni, kas veic banku datu zādzību, vai ar šifrējošo izspiedējvīrusi.

Cert.lv gan norāda, ka pagājušajā gadā uzbrukumu un krāpniecības gadījumu skaits internetā kopumā ir mazinājies, tomēr incidentu nopietnība turpina augt un tie kļūst arvien bīstamāki.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas