VVD radījusi aplikāciju, ar ko ziņot par vides pārkāpumiem

3 komentāri
VVD radījusi aplikāciju, ar ko ziņot par vides pārkāpumiem
Foto: F64

Mežā izgāzti atkritumi – gribi ziņot, bet nezini, kur īsti atrodies? Upē izlikti aizdomīgi tīkli – gribi ziņot, bet nezini, kam? Uzņēmums piesārņo vidi – gribi ziņot, bet nav jau vērts, tāpat nekas nemainīsies? Mainīsies, ja palīdzēsi! Valsts vides dienesta (VVD) vajadzībām izstrādāta mobilā aplikācija pārkāpumu ziņošanai vides jomā.

Vides pārkāpumus fiksējošā mobilā aplikācija izstrādāta ar mērķi veicināt sabiedrības atbildību pret vidi un izglītot par tās saudzēšanu, kā arī valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbu vides aizsardzības jomā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ar mobilās aplikācijas palīdzību cilvēki VVD varēs ziņot par augsnes, gaisa un ūdens piesārņojumu, kā arī par dažādām aizdomīgām darbībām un vērā ņemamiem vides pārkāpumiem, piemēram, atkritumiem, zvejas un makšķerēšanas rīkiem, upju un ezeru aizsargjoslu pārkāpšanu un citiem vides riskiem.

Visi ziņojumi nonāks pie VVD, kā arī būs pieejami īpaši šim nolūkam radītas tīmekļa vietnes interaktīvajā kartē. Sabiedrība tiks informēta un varēs sekot līdzi iesūtīto ziņojumu statusa gaitai no informācijas iesūtīšanas brīža līdz pārkāpuma novēršanai. Aplikācija darbosies ar Facebook un Draugiem.lv pasi, ar iesūtītajiem ziņojumiem būs iespējams dalīties Facebook un Twitter.

Aplikācija darbosies ar mobilo datu un GPS signāla palīdzību. Konstatējot vides pārkāpumu, tas būs jānofotografē, jāapraksta un jānosūta VVD. Līdzko VVD būs izvērtējis ziņojuma saturu, tas parādīsies interaktīvajā kartē, vietā, kur šis pārkāpums ir fiksēts. Tādējādi ietaupīts VVD inspektoru darba laiks, meklējot pārkāpumu, un vajadzības gadījumā būs iespējams sazināties ar ziņojumu autoriem.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Āksti
  0

  Āksti

  Hui, kur tad ir tā dižā aplikācija????

  22.06.2016 00:11

 • Kārtīgs čalis
  0

  Kārtīgs čalis

  Kā suc nekadigi nevaru atrast???

  14.10.2015 11:42

 • Pareizi!
  0

  Pareizi!

  Kā sauc to alpikāciju?

  12.10.2015 15:00

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas