Vecākiem ar ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslos radīta vides pieejamības aplikācija Mapeirons

0 komentāri

Tikai katrs 20. objekts Latvijā ir pieejams cilvēkiem ar invaliditāti un vecākiem ar bērniem ratiņos. Cilvēki ratiņkrēslos un jaunās māmiņas šovasar apsekoja kopumā 22 tūkstošus valsts un medicīnas iestāžu, veikalu, kafejnīcu un viesnīcu. No tiem tikai nedaudz pāri tūkstotim atzīti par pieejamiem vai daļēji pieejamiem

Tie ir apvienoti mobilajā aplikācijā Mapeirons, kuru var bez maksas lejupielādēt no attiecīgās mājas lapas. Pateicoties šai vietnei, cilvēki ratiņkrēslos un ar bērnu ratiem var ātri uzzināt, kur atrodas tuvākie viņiem draudzīgie veikali, restorāni, vai citi nepieciešamie objekti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turklāt, ar Mapeirona palīdzību var ērti saplānot ceļojumu pa Latviju. Kas attiecas uz pārējiem apsekotiem objektiem, tad bieži vien tajos pieejamības prasības izpildītas tikai ķeksīša pēc.

Lai uzlabotu situāciju, apvienība “Apeirons” plāno pieprasīt izmaiņas normatīvajos aktos, lai pēc Skandināvijas piemēra, Latvijā katrā pilsētā būtu vides pieejamības eksperts ar invaliditāti, bez kura atzinuma nevarētu nodot nevienu būvniecības objektu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas