Tev ir lieliska ideja? Uzzini, kā izveidot jaudīgu biznesu!

0 komentāri
Tev ir lieliska ideja? Uzzini, kā izveidot jaudīgu biznesu!
Foto: Brian Talbot/Flickr

Daudzas jo daudzas, iespējams, patiesi ģeniālas biznesa idejas, kas gan pasauli padarītu labāku, gan iepriecinātu tās autora maciņu, netiek realizētas. Nereti tas ir tādēļ, ka iesācēji gluži vienkārši nezina, kas darāms. Sadarbībā ar jauno uzņēmēju koprades telpu TechHub Riga piedāvājam tev “ābeci” – ko darīt, ja tev ir ideja!

> Kā attīstīt ideju?

Kopīgi ar potenciālajiem klientiem. Atrodi kādu, kam to vajag, sāc ar viņu strādāt un risini viņa problēmu. Tikai dažreiz ir tā veiksme, ka vari risināt pats savu problēmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

> Kur jāiet?

Ārpus Latvijas, ja vēlies radīt ko lielu. Latvijas tirgū bieži vien nav kritiskās masas, lai notestētu jaunu revolucionāru ideju. No otras puses, ja šeit kaut kas strādā, tas nenozīmē, ka pasaulē tas būs kas unikāls un vajadzīgs.

> Kur jāmeklē partneri?

Visur, kur vari atrast!

> Kas ir svarīgs?

Komanda. Komanda ir cilvēku kopums, ar kuru kopā būs jāpārvar visas grūtības. Ja nevari atrast komandu, par kuru pats jūties gandarīts, tad labāk atlikt visu ceļojumu.

> Kur meklēt investīcijas?

Pirmkārt, pie cilvēkiem, kas zina kaut ko par tavu industriju. Vēlams kādu, kurš jau ir ar biznesa pieredzi un varēs palīdzēt ar padomu. Valstiskā piederība ir mazāk svarīga.

> Vai ideja ir jāslēpj no potenciālajiem konkurentiem?

Cilvēki mēdz aizrauties ar savas idejas unikalitāti. Drīzāk būtu jāgatavojas tam, ka uzreiz nevienam tava ideja neinteresēs. Jo tieši tā visbiežāk notiek. Konkurentiem ir pietiekoši daudz lietu dienaskārtībā, lai nepievērstu uzmanību katram potenciālajam (uzsvars uz – potenciālajam) konkurentam.

>Kādas ir biežākās kļūdas, ko pieļauj?

Nav vienas atbildes. Piesaista par daudz naudu, atdod par daudz daļu, paņem sliktus investorus, nepaņem pareizu komandu, fokusējas uz lokālo tirgu. Katrs gadījums ir citādāks.

> Kādas iespējas ir Latvijā?

Pārsteidzoši daudz, jo nav nemaz tik daudz ideju un komandu, kur cilvēki būtu gatavi simtprocentīgi nodoties sava uzņēmuma veidošanai. Šādām komandām ir pieejams agrīnais kapitāls no Imprimatur, Flycap vai LatBAN biznesa eņģeļu tīkla. Ja ideja ir tehnoloģiju bāzēta, tad ir arī TechHub un dažādas tieši tehnoloģiju uzņēmējiem paredzētas iniciatīvas.

Atbildes sagatavojis TechHub Riga valdes priekšsēdētājs Ernests Štāls.

Jau ziņojām, ka septembris tiek oficiāli pasludināts par oficiālo “start-up” mēnesi Latvijā. Proti, no 24. augusta līdz 29. septembrim ikviens Latvijas iedzīvotājs var kļūt par tehnoloģiju kopienas sastāvdaļu, iegūt jaunas zināšanas, iepazīties ar cilvēkiem, kuri jau tagad rada pasaulē konkurētspējīgus produktus, un veidot savus projektus.

Veiksmi! Vairāk uzņēmumu Latvijā!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas