Šogad kosmosā nonāks pirmais Latvijas satelīts Venta-1

0 komentāri

Valsts akciju sabiedrības Elektroniskie sakari pārstāvji šodien žurnālistus informēja, ka ir arī izdotas nepieciešamās radiofrekvenču atļaujas, lai Venta-1 varētu darboties. Latvijas satelīts nonāks orbītā, izmantojot Indijas nesējraķeti. Plānots, ka tas notiks šā gada otrajā ceturksnī. Satelīta galvenais uzdevums būs jūras kuģu satiksmes uzraudzība un koordinēšana.

Venta-1 ir vairāki tehniskie uzdevumi. Pirmkārt, tā ir kuģu identificēšanas sistēmas pārskatīšana vai pārraudzība. Katram kuģim ir viens identifikators, kas tiek nolasīts elektroniskā veidā un dod iespēju ostās redzēt, kuri kuģi kurā vietā atrodas, un kā tie pārvietojas gan ostās, gan līčos, gan jūrā. Tādējādi ir iespēja operatīvāk sniegt atbalstu navigācijas un jūras navigācijas pakalpojumos. Citi tehniskie risinājumi – tiks eksperimentālā veidā nodrošināta saziņa starp Venta-1 un citiem satelītiem. Arī ir kamera uzlikta uz Venta-1.”

Venta-1 riņķos ap Zemi aptuveni 600 kilometru augstumā pa orbītu, kas šķērso Latviju. Satelītam varēs nosūtīt vadības komandas laikā, kamēr tas atradīsies virs Latvijas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas