Samsung radījis aplikāciju redzes aizsardzībai

0 komentāri
Samsung radījis aplikāciju redzes aizsardzībai
Foto: EPA / LETA

Samsung laidis klajā mobilo lietotni Safety Screen, kas palīdz lietotājiem, tostarp arī bērniem, turēt mobilās ierīces pareizā skatīšanās attālumā.

Samsung Safety Screen aplikācija darbojas, izmantojot uzlabotu sejas atpazīšanas programmatūru – kad ierīce tiek turēta pārāk tuvu acīm, ekrānā izlec draudzīga animācija, ļaujot atbloķēt ekrānu tikai tad, kad ierīce tiek turēta minimāli ieteiktajā drošības distancē. Lietotne mobilajās ierīcēs darbojas fonā, un, lai pasargātu savas atvases, vecāki to var iespējot ar paroli.Lietotne Google Play veikalā bez maksas pieejama visām Android ierīcēm.

“Mazi bērni, lai saskatītu pavisam mazos burtus un attēlus, to paši nepamatot, telefona ekrānu pieliek pavisam tuvu – pat 15 – 20 centimetru attālumā. Jo tuvāk mēs lietas aplūkojam, jo nepieciešama spēcīgāka tuvuma redzes sistēmas muskuļu darbošanās, kas var novest pie šo muskuļu pārslogotības, acu noguruma, redzes miglošanās gan skatoties tuvumā, gan tālumā, acu apsārtuma, asarošanas, galvassāpēm un citām veselības problēmām,” stāsta optikas salonu Metropole vadošā optometriste Aija Muceniece.

Saskaņā ar Redzes padomes informāciju, pasaulē ir novērojams tuvredzības pieaugums. Zinātnieki to skaidro ar ģenētisko un vides faktoru kopumu, to skaitā darbībām, kas tiek veiktas tuvā rādiusā, piemēram, digitālo ierīču izmantošanu un aktivitāšu dabiskā gaismā āra apstākļos samazināšanos. Optometriste tam piekrīt un piebilst: “Ja telefons, planšetdators un dators tiek lietots pareizā attālumā, kā arī tiek ierobežots laiks, kas tiek pie tiem pavadīts, šīs ierīces ne bērnu, ne pieaugušo redzei nekaitē.”

Samsung Safety Screen nesen saņēmusi radošo industriju Dubai Lynx balvu kā jauninājums, kas pārveido cilvēku ikdienu. Starp citām reģionālajām inovācijām, ko šogad laidis klajā Samsung, ir arī KalimaLock – lietotne, kuras mērķis ir popularizēt arābu valodas lietošanu jauniešu vidū. Tā māca lietotājiem rakstīt un izrunāt vārdus arābu valodā, kā arī paskaidro to daudznozīmību un konotācijas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas